reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Brannen blusset opp igjen i en enebolig på Høyenhall i Oslo. Foto: Thomas Fure / NTB

Branner en rekke steder nyttårsaften

Allerede tidlig nyttårsaften kveld var det meldt om en rekke branner rundt om i landet. Ingen personer er meldt alvorlig skadet.

Av NTB | 01.01.2026 12:05:39

Ulykker og naturkatastrofer: Den voldsomme brannen i et hus på Høyenhall øst i Oslo blusset opp igjen etter først å ha vært under kontroll. Flammene spredde seg til loftet og etter hvert til taket. Ifølge politiet var det ingen i huset da det begynte å brenne.

En bil som sto inntil et hus begynte å brenne i Målselv i Troms. Dermed spredde brannen seg til huset også. Etter 20 minutter var husbrannen slukket, mens bilen fortsatt brant, ifølge iHarstad.

En brann i en traktor i Ørsta i Møre og Romsdal utgjorde også fare for spredning – men rask slukking reddet huset.

En bilbrann oppsto på Ringebu i Gudbrandsdalen da det ble avfyrt et fyrverkeribatteri på stedet. En person er avhørt som mistenkt, og politiet oppretter sak.

På en parkeringsplass ved en matvarebutikk gikk det også vel hett for seg. Der tok det fyr i grillen på en bil – antakelig fordi den sto for nær en fakkel som var satt ut for stemningens skyld.

Antakelig var det fyrverkeri som antente en tujahekk i Sarpsborg også, ifølge politiet der. Den sto to meter fra et hus, men ble slukket etter kort tid.

(©NTB)

Flere nyheter: