Bolsonaro ber om permisjon for sykehusbehandling
Brasils tidligere president Jair Bolsonaro ber om å slippe ut fra fengsel, der han soner en dom for kupplaner, slik at han kan opereres på sykehus.
Kriminalitet og rettsvesen: Bolsonaro har bedt Brasils høyesterett om å godkjenne at han får fri fra soningen så han kan gjennomføre operasjonen, viser dokumenter nyhetsbyrået AFP har sett.
Nye helsepapirer «viser en betydelig forverring av Bolsonaros helse», noe som krever umiddelbar sykehusbehandling, skriver den 70 år gamle ekspresidentens forsvarer i sin begjæring.
Bolsonaro er dømt til 27 års fengsel for å ha planlagt et kupp for å ta tilbake makten etter at han tapte for dagens president, Luiz Inácio Lula da Silva, i presidentvalget i oktober 2022. I november ble han overført fra husarrest til soning i fengsel etter at han forsøkte å fjerne den elektroniske fotlenken han gikk med.
(©NTB)







