Menu
Lisa Naalsund (t.v.) og Vilde Bøe Risa møtes i Champions League. Foto: Terje Pedersen / NTB

Bøe Risa møter gamleklubben og landslagsvenninner i mesterligaen

Omspillet i kvinnenes mesterliga ble trukket torsdag. Blant flere interessante oppgjør er en duell mellom Atlético Madrid og Manchester United.

Av NTB | 18.12.2025 13:40:32

Sport: For Atlético spiller Vilde Bøe Risa og Synne Jensen, og de skal opp mot United-proffene Elisabeth Terland og Lisa Naalsund. Alle fire var med i Norges siste landslagstropp.

For Bøe Risa blir kampen ekstra spesiell. Hun spilte nemlig for United i to sesonger fra 2021 til 2023 før hun flyttet til den spanske hovedstaden.

Det ligger også an til norske dueller i dobbeltkampen mellom Wolfsburg (Thea Bjelde, Guro Bergsvand og Justine Kielland) og Juventus (Emma Godø og Mathilde Harviken).

I et annet oppgjør skal Frida Maanum og Arsenal møte belgiske Leuven. Paris FC med Nora Håheim møter Real Madrid i den siste omspillskampen om kvartfinaleplass.

Kvartfinaleoppsettet ble også trukket. De fire beste lagene fra ligaspillet – Barcelona, Bayern München, Chelsea og Lyonnes – går rett dit.

Slik blir kvartfinalene:

Atlético Madrid (Spania)/Manchester United (England) – Bayern München (Tyskland),

Paris FC (Frankrike)/Real Madrid (Spania) – Barcelona (Spania),

Leuven (Belgia)/Arsenal (England) – Chelsea (England),

Wolfsburg (Tyskland)/Juventus (Italia) – Lyonnes (Frankrike).

Norges innslag i mesterligaen, Vålerenga, endte på 13.-plass med fire poeng i ligaspillet og var øverste lag av de som ikke gikk videre til cupspillet.

(©NTB)

Flere nyheter: