Blytung sesongstart for Ajers Brentford
Kristoffer Ajer fikk ikke sjansen i Brentfords sesongåpning mot Nottingham Forest. Fra benkeplass så han laget sitt slite.
Sport: Chris Wood (to mål) og Dan Ndoye sørget for 3-0-ledelse til Nottingham Forest allerede før pause.
Igor Thiago Rodrigues reduserte fra elleve meter mot slutten, men Keith Andrews måtte uansett akseptere en tung ligadebut som Brentford-trener.
Iren har tatt over ansvaret fra Thomas Frank, som forlot klubben til fordel for Tottenham etter fjorårssesongen.
I London spilte Chelsea en langt jevnere kamp mot byrival Crystal Palace.
Eberechi Eze så ut til å ha banket inn 1-0 på frispark før kvarteret var spilt, men scoringen ble annullert av VAR. Kampen ebbet etter hvert ut i 0-0.
Eze har vært ryktet bort fra Palace den siste tiden. Angrepsspilleren har vært blant de viktigste brikkene i klubben de siste årene og var med på å sikre FA-cuptriumfen i fjorårssesongen.
(©NTB)