Berge har akseptert lønnskutt – vil fortsette i Kolstad
Christian Berge forteller til Adresseavisen at han ønsker å fortsette å lede Kolstad, til tross for at han må gå ned i lønn.
Sport: I et intervju med Adressa bekrefter den tidligere landslagstreneren at han er med videre i satsingen, men at en kontraktsforlengelse ikke er undertegnet enda.
– Men det er ikke tvil om at jeg vil være med videre og få denne klubben opp mot målene vi har satt oss. Men det vil ta lenger tid og vi må bygge en mer solid grunnmur, sier Berge.
Kolstad har i mange år vært en av Norges ledende klubber på herresiden. Samtidig har den harde satsingen kostet. De gikk mot underskudd for fjerde året på rad i fjor høst.
Berge forklarer videre at han har blitt bedt om å ta lønnskutt av klubbledelsen og akseptert det. Senest i høst varslet Kolstad at de sliter tungt økonomisk og at klubben måtte nedbemanne i administrasjonen.
– Vi prøver å finne veien videre. Det synes jeg er vanvittig motiverende. Den strategien er valgt i form av at vi skal ha en blanding av etablerte spillere og ungt talent, som virkelig skal få muligheten i klubben. Som også gjør oss mye mer bærekraftig økonomisk. Så den nyeste retningen liker jeg kjempegodt.
Hvis ikke Kolstad har pluss i regnskapet innen utgangen av 2026, risikerer klubben tvangsnedrykk. Flere store stjerner har forlatt Kolstad de siste sesongene grunnet de økonomiske utfordringene.
håndba(©NTB)
