Menu
Været skaper utfordringer for 2. omgang i verdenscupen i storslalåm i Sölden. Foto: Cornelius Poppe / NTB

Annen omgang av storslalåmrennet i Sölden ytterligere utsatt – trues av avlysning

Juryen har besluttet å utsette annen omgang av herrenes verdenscupåpning i Sölden med en time. Været skaper hodebry.

Av NTB | 26.10.2025 13:13:33

Vær: Sterk vind og svært dårlig sikt gjør at finaleomgangen ikke kunne settes i gang som planlagt klokken 13.

Først ble omgangen utsatt til 13.30. Deretter valgte man å skyve starten enda en halvtime. Tidligst start blir nå klokken 14.

– Jeg tror ikke de utsetter lenger enn til klokken 14, sa alpinsjef Claus Ryste til TV 2.

Arrangørene ble allerede søndag morgen tvunget til å ta grep. Løypa ble da forkortet på grunn av været.

Kort tid før start blåste det kolossalt på toppen av Rettenbachbreen i Østerrike. Det medførte at arrangørene ikke fant det forsvarlig å kjøre full lengde på traseen.

Dermed måtte Henrik Kristoffersen og resten av startfeltet belage seg på en kortere løype i første omgang.

Værforholdene var samtidig bedre lenger ned på breen, der målområdet ligger.

Ved 13-tiden var det samtidig snøvær og vanskelige forhold hele veien.

Også under kvinnenes storslalåmrenn lørdag blåste det voldsomt på toppen. Thea Louise Stjernesund var blant dem som fikk trøbbel i første omgang.

Storfavoritt Marco Odermatt leder etter første omgang. Henrik Kristoffersen er beste nordmann på femteplass.

(©NTB)

Flere nyheter: