LIVESENTER
Menu
Marius Lindvik imponerte i treningshoppingen i den lille OL-bakken søndag. Foto: Terje Pedersen / NTB

Lindvik imponerte i treningshoppingen – best i siste omgang

Marius Lindvik imponerte i den lille OL-bakken i Predazzo og var best av alle i den tredje og siste treningsomgangen søndag.

Av NTB | 08.02.2026 21:28:23

Sport: Også Kristoffer Eriksen ser ut til å ha funnet seg meget godt til rette i bakken. Han leverte tre gode treningshopp.

Lindvik var best i den siste omgangen med 105,5 meter, mens Sundal var tredje best med 104 meter. Johann André Forfang hoppet 101 meter og var niende best.

Lindvik landet på 94 meter i sitt første treningshopp og var bare 14. best da, men i neste omgang var han tredje best med 104 meter.

– En fin dag. Jeg fant litt ut av bakken i andre hopp. Det er positive svar, og jeg tar med meg en god følelse, sa Lindvik til TV 2.

Sundal var tredje best i første omgang (98,5 meter) og sjette best i den neste (103,5).

– Marius er en luring. Han blir farlig i morgen, sa Sundal til TV 2.

Forfang var 17. best i første omgang (94,5) og 12. best i den neste (102), i bakken der Anna Odine Strøm lørdag ble OL-mester i kvinneklassen.

Philipp Raimund fra Tyskland blir en farlig mann i mandagens OL-renn. Han vant de to første treningsomgangene med hopp på 100 og 104 meter. I den siste hoppet han 106 meter, lengst av alle, men endte rett bak Lindvik og foran Sundal.

(©NTB)