Tromsø erstatter fjorårets toppscorer
Ieltsin Camões ble toppscorer for Tromsø i Eliteserien sist sesong og ble nylig lånt ut til egyptiske Al-Ahly. Han erstattes av Viktor Ekblom fra Falkenberg FF.
Sport: Tromsø bekrefter kjøpet av Ekblom på sitt nettsted.
Bronsevinnerne fra Eliteserien sist sesong fremhever at Ekblom er hentet som en erstatter for Camões, som ble lånt ut med en obligasjon på kjøp.
– Viktor er på samme måte som Ieltsin en spiller som har tatt noen omveier til det øverste nivået, han presterte meget godt på høsten i fjor og har mange av de kvalitetene som vi ser etter i en spiss. Vi tror at Viktor kan ta nye steg i vårt sterke utviklingsmiljø og bli en god Eliteseriespiss over litt tid, forteller sier Tromsøs sportssjef Lars Petter Andressen.
Spissen har signert en toårskontrakt med Tromsø. Sist sesong scoret han ni mål på 15 kamper for svenske Falkenberg i Superettan.
– Det føles godt å ha signert. Har sjekket ut stadion og jeg ser frem mot å tilbringe tiden fremover sammen med dere, sier nysigneringen.
(©NTB)
