Menu
Marius Lindvik. Foto: Matthias Schrader / AP / NTB

Fiasko for Marius Lindvik – røk ut i hoppkvalifiseringen i Innsbruck

Marius Lindvik leverte et svakt hopp i kvalifiseringen og klarte ikke å ta seg videre til 1. omgangen i Innsbruck-rennet i hoppuka.

Av NTB | 03.01.2026 15:54:07

Sport: Romerikingen landet på 111,5 meter og ble nummer 52 i kvalifiseringen. De 50 beste tok seg videre til 1. omgangen.

– Det er for dårlig, kommenterte Viaplay-ekspert Anders Jacobsen.

Lindvik endte på 23.-plass i åpningsrennet i Oberstdorf, mens han flyttet seg opp en plassering i Garmisch-Partenkirchen første nyttårsdag.

Kvalifiseringsexiten i Innsbruck gjør at Lindvik kan glemme en god plassering sammenlagt i hoppuka, siden de fire konkurransene slås sammen.

Kristoffer Eriksen Sundal har hoppet best i hoppuka av de norske utøverne og fortsatte i samme spor i Østerrike. Han endte kvalifiseringen på 9.-plass.

Johann André Forfang, Halvor Egner Granerud, Isak Andreas Langmo, Robin Pedersen tok seg også videre til 1. omgangen.

Hoppeliten skal gjennom det 3. rennet i den tysk-østerrikske hoppuka på søndag. 1. omgangen starter 13.30.

(©NTB)

Flere nyheter: