reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Det uventede fallet i oktober betyr at den britiske økonomien nå ikke har vokst siden juni. Foto: Kirsty Wigglesworth / AP / NTB

Uventet fall i britisk økonomi

Den britiske økonomien falt uventet 0,1 prosent i oktober, viser offisielle tall fredag. Analytikere hadde på forhånd ventet 0,1 prosent økning.

Av NTB | 12.12.2025 09:09:08

Økonomi og næringsliv: Også i september falt økonomien 0,1 prosent, og det anses som et tap for Labour-regjeringen som håper å få liv og vekst i økonomien igjen.

De fleste økonomer hadde forventet en økning på 0,1 prosent i oktober, ledet av at Jaguar Land Rover gjenopptok produksjonen etter seks ukers stans som følge av et dataangrep. Luksusbilprodusenten har tre fabrikker i Storbritannia som samlet produserer rundt 1000 biler om dagen.

Det uventede fallet i oktober betyr at den britiske økonomien nå ikke har vokst siden juni, med enten flatt eller fallende BNP de siste fire månedene.

(©NTB)

Flere nyheter: