Medier: Kolstad vurderer lønnskutt igjen
Spillerne i Kolstad må være forberedt på en ny runde med lønnskutt i den hardtsatsende håndballklubben, ifølge TV 2 og Adresseavisen.
Sport: De to mediene skriver at lønnskutt skal ha vært tema på møter med spillerne gjennom helgen. Ifølge TV 2s opplysninger blir det lønnskutt, i første omgang hos de spillerne som tjener mest.
Blant spillerne med høyest lønn er ifølge kanalen Gøran Johannessen, Sigvaldi Gudjonsson, Magnus Gullerud, Simen Lyse og Andreas Palicka. Johannessen tjente 4 millioner kroner i 2024, skriver Adressa.
Verken spillere eller daglig leder Jostein Sivertsen ønsker å kommentere opplysningene overfor de to mediene.
– Det har jeg ingen kommentar til. Vi er i intern prosess, og det må vi komme tilbake til, sier Sivertsen til TV 2.
Han innrømmer samtidig:
– Det er ikke noe spesielt som har skjedd, men det ligger an til at vi må justere kursen. Vi skal være konkurransedyktige, men vi må også ha fokus på økonomi.
Kolstad var igjennom en heftig kuttrunde i 2023, og da måtte spillerne gå med på et lønnskutt på 30 prosent. Enkelte spillere valgte da å forlate klubben, mens stjerner som Sander Sagosen, Magnus Abelvik Rød og Torbjørn Bergerud har dratt fra Kolstad senere.
(©NTB)
