Færre amerikanere søker om dagpenger
Kun 191.000 amerikanere søkte om ledighetstrygd i forrige uke. Det er det laveste tallet siden september 2022.
Økonomi og næringsliv: Offisielle tall fra arbeidsdepartementet antyder at den amerikanske sentralbanken Federal Reserve har en enda vanskeligere avgjørelse foran seg ved neste rentemøte. Analytikere hadde spådd 221.000 nye søkere.
Tallet er ikke et standard arbeidsledighetstall, men regnes som en måte å vurdere den generelle tilstanden på arbeidsmarkedet i USA på.
Samtidig har en rekke store selskap som UPS, GM, Amazon og Verizon nylig kunngjort oppsigelser som kommer til å ta mange uker eller måneder før trer i kraft. Inntil videre ser det amerikanske arbeidsmarkedet ut til å sitte fast i en sirkel der få mister jobben, men det er heller ikke mange ledige stillinger ute og går.
(©NTB)








