Kvinne trakk søksmål mot McGregor
En amerikansk kvinne som anmeldte den irske MMA-stjernen Conor McGregor for overgrep, har trukket saken.
Sport: Påtalemyndigheten i Florida hadde fra før avvist å forfølge saken etter hendelsen kvinnen mente skjedde under en NBA-kamp i Miami i 2023.
Kvinnen har en høytstående stilling på Wall Street og var til stede på kampen mellom Miami Heat og Denver Nuggets som VIP. McGregor var der som representant for en av sponsorene.
Ifølge anmeldelsen mente kvinnen seg utsatt for overgrep inne på et av toalettene i VIP-seksjonen, men nå er saken lagt død.
McGregor ble i fjor dømt til å betale oppreisning på nesten 250.000 euro, like under 3 millioner kroner, til en 35 år gammel kvinne som hevder at McGregor voldtok henne på et hotell i Dublin i 2018. McGregor ble også beordret til å betale sakskostnader på rundt 1,5 millioner euro.
McGregor anket, men tapte saken tidligere i år.
37-åringen forsøkte tidligere i år å bli president i Irland, men trakk seg fra valget i september. Han manglet nok støtte for å gå videre i prosessen.
(©NTB)
