reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Sykehuset Østfold på Kalnes i Sarpsborg. Foto: Ole Berg-Rusten / NTB

Tilbake til normal drift ved Sykehuset Østfold etter mulig gasslekkasje

Sykehuset Østfold på Kalnes i Sarpsborg ble satt i gul beredskap som følge av en mulig gasslekkasje mandag. Det er nå normal drift igjen.

Av NTB | 01.12.2025 11:39:46

Ulykker og naturkatastrofer: – All lukt er borte. Årsaken til lukten det ble meldt om, er ikke funnet. Sykehuset er tilbake i normal beredskap og normal drift. Nødetatene avslutter på stedet, opplyser operasjonsleder Melissa Krag i Øst politidistrikt i politiloggen like før klokka 11.30.

Nødetatene ble klokka 9.20 mandag morgen varslet om propanlukt i tredje etasje på sykehuset. Sykehuset ble ikke evakuert, men enkelte inngrep ble satt på vent.

– Klokken 10 meldte politiets innsatsleder at det mistenkes propanlekkasje fra byggearbeid på stedet, alternativt at lukten kommer fra en tank med formalin, som i dag er tømt, skrev Krag om hendelsen.

Brannvesenet utførte målinger, men fikk ikke utslag. Oksygennivået var normalt over hele sykehuset.

(©NTB)

Flere nyheter: