Martinius Stenshorne på 12.-plass i Formel 2-kvalifiseringen – ble hindret
Martinius Stenshorne var uheldig i slutten av kvalifiseringen til Qatars Grand Prix i Formel 2 og måtte nøye seg med 12.-plass. Det gjør helgen vanskelig.
Sport: Stenshorne var i gang med en pushrunde snaut fire minutter før slutt i kvalifiseringen da han ble hindret av Roman Stanek og måtte bremse ned. Stenshorne var nede på 18.-plass og trengte en god runde for å få brukbar startposisjon i helgens løp.
19-åringen hadde tid til en runde til og forbedret seg til 10.-plass, som ville gitt ham beste startposisjon i lørdagens sprintløp. Det holdt bare noen sekunder, før han ble skjøvet ut av topp ti.
Stenshorne hadde ikke tid til en runde til og måtte nøye seg med 12.-plass.
Rekkefølgen for de ti første snus på hodet i sprintløpet, mens 12.-plass betyr 12. beste startposisjon i begge helgens løp.
Oliver Göthe fra Tyskland vant kvalifiseringen foran Leonardo Fornaroli, Victor Martins og Stanek. Jack Crawford, som er toer i sammendraget bak Fornaroli og kjemper om sammenlagtseieren, hadde en dårlig kvalifisering og ble bare nummer 15.
Stenshorne hadde åttende beste tid i treningen tidligere fredag.
Den unge nordmannen vant i år både et sprintløp og et hovedløp i Formel 3, og han ble nummer fem sammenlagt. Han har sikret seg Formel 2-kontrakt med Rodin Motorsport for neste år, men han har fått smake på klassen på tampen av denne sesongen.
Han debuterte i Aserbajdsjans hovedstd Baku i september, som gjestefører for Trident-laget. Etter en god kvalifisering ble løpet ødelagt av en kollisjon.
Nylig ble det klart at Stenshorne kjører for Rodin både i Qatar og Abu Dhabi.
(©NTB)
