Russefesten i Lørenskog: Én person har fått status som siktet
Én person har fått status som siktet etter russefesten i Lørenskog som endte med at 35 ungdommer ble innlagt med kullosforgiftning.
Ulykker og naturkatastrofer: Tre personer fikk status som mistenkt etter russefesten: eieren av lokalet, eieren av aggregatet og arrangøren. Nå er eieren av aggregatet siktet, opplyser politioverbetjent Svenn Roger Gundersen i Øst politidistrikt til TV 2.
– Eier av aggregatet er å anse som siktet. Forholdet etterforskes som mulig overtredelse av Brann- og eksplosjonsvernloven, sier Gundersen til kanalen.
De to andre har fortsatt status som mistenkt, ifølge TV 2.
Aggregatet slapp eksos som inneholdt kullos som er en usynlig, luktfri og potensielt livsfarlig gass, ut i festlokalet. Det skal ha ført til at 35 ungdommer selv oppsøkte Akershus universitetssykehus med plager etter festen 7. november i år.
Tidligere har Ahus sagt til VG at ungdommene ved sykehuset hadde en mild form for forgiftning.
– En verdi på fem er relativt høyt for en ungdom, som vil kreve innleggelse. For en voksen vil man bli lagt inn med en verdi på ti, sa pressevakt Linda Ingier til avisen.
Politiet jobber fortsatt med å kartlegge hvor mange som faktisk oppsøkte helsehjelp etter festen.








