Menu
Dette kameraet hadde en periode alene ansvaret for at kampen mellom KFUM Oslo og Bodø/Glimt nådde ut til det norske folk. Foto: Thomas Fure / NTB / POOL

Strømtrøbbel for TV 2 under Glimt-kamp – måtte filme fra sidelinjen

TV-produksjonen under kampen mellom KFUM Oslo og Bodø/Glimt fikk trøbbel med strømmen fredag. Også VAR-systemet skal ha vært nede.

Av NTB | 21.11.2025 19:39:07

Sport: Problemene oppsto etter rundt fem minutter i oppgjøret i hovedstaden. Kampen måtte deretter bli filmet med et kamera fra sidelinjen en lang periode, og det var heller ingen kommentator på sendingen i nesten 20 minutter.

Meldingen på skjermen opplyste at «strømmen for TV-produksjon har gått på arenaen». Etter hvert fikk TV 2-kommentator Morten Langli flyttet seg utendørs til et sted som lot ham fortsette med kommenteringen av oppgjøret.

I tillegg til TV-produksjonen skal også VAR-systemet være nede.

Fortsatt skal en del av stadion være ute av spill som følge av strømbruddet. Derfor er det også foreløpig bare et kamera som følger spillet på TV-sendingen.

Kampen er svært viktig for Glimt, som er i gullkampen i Eliteserien.

(©NTB)