Norges ishockeyherrer røk for Frankrike i nasjonscupen
Etter en jevnspilt kamp måtte Norge gi tapt med 0-2 i kampen mot Frankrike i den europeiske nasjonscupen i ishockey fredag.
Sport: Vertene sikret ledelsen da det gjensto drøye elleve minutter av kampen. Pierre-Edouard Bellemare sto for scoringen. Før det hadde Norge vært helt på høyde med sine franske motstandere.
I sluttsekundene kastet Norge det de hadde fremover i banen. Aurelien Dair benyttet muligheten til å sette pucken i det åpne målet til 2-0.
Torsdag spilte Norge sin første kamp i den nye turneringen. Det endte med norsk 4-2-seier over Ungarn, hvor den 18-årige landslagsdebutanten Tinus Luc Koblar sto for to av scoringene. Kampen var også Sjur Robert Nilsens debut som norsk landslagssjef.
Lørdag skal Norge spille mot Danmark. Samtlige tre kamper går i Epinal øst i Frankrike.
Nasjonscupen er en innført for å heve statusen på treningslandskamper. Planen er at turneringen skal gå i november, desember og februar hver sesong. 18 nasjoner er foreløpig med i konseptet, som starter som en hybridversjon denne sesongen.
NHL-spillere får ikke fri til de internasjonale periodene i Europa og er dermed ikke med i nasjonscupen.
(©NTB)

