reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Venus Williams skal i aksjon på tennisbanen også i 2026. Her under et arrangement i forbindelse med US Open i august. Foto: Kirsty Wigglesworth / AP / NTB

Williams (45) påmeldt ny turnering: – En av sportens største

Tennislegenden Venus Williams nekter å gi seg. På nyåret dukker hun opp i Auckland Classic.

Av NTB | 05.11.2025 08:34:06

Sport: 45 år gamle Williams har fått et wildcard til det som er en oppvarmingsturnering til Australian Open.

Sju ganger Grand Slam-vinner Williams gjorde comeback i sporten etter et opphold på 16 måneder da hun stilte opp i US Open i august.

– Hun er en av de store spillerne i den moderne tennisæraen. Prestasjonene hennes på banen taler for seg selv, sa turneringsdirektør i Auckland Nicolas Lamperin.

Veteranen vant turneringen i Auckland for snart elleve år siden. Den tidligere verdenseneren er nummer 148 på verdensrankingen.

– Alle sportsfans bør gripe denne muligheten til å se en av sportens største gjennom tidende i aksjon, sier Lamperin.

(©NTB)

Flere nyheter: