Menu
– Vi har aldri produsert mer laks enn vi gjorde i dette kvartalet, sier konsernsjef Ivan Vindheim. Foto: Ole Berg-Rusten / NTB

Lavere laksepriser dempet Mowi-resultatet

Oppdrettsgiganten Mowi leverte sitt høyeste slaktevolum noensinne i tredje kvartal, men lavere laksepriser førte til svakere resultat enn i fjor.

Av NTB | 05.11.2025 07:13:32

Økonomi og næringsliv: Selskapet hadde inntekter på 1,39 milliarder euro, tilsvarende 16,4 milliarder kroner, og et operasjonelt driftsresultat på 112 millioner euro – 1,32 milliarder kroner, ned fra 173 millioner euro i samme kvartal i fjor.

– Til tross for krevende priser i kvartalet er det gledelig å se at vi fortsetter å levere godt på både drift og vekst. Vi har aldri produsert mer laks enn vi gjorde i dette kvartalet, sier konsernsjef Ivan Vindheim i en børsmelding.

Mowi slaktet 166.000 tonn laks tredje kvartal, som er det høyeste noensinne. For 2026 venter selskapet et slaktevolum på 605.000 tonn, hvorav 380.000 tonn i Norge.

Lavere fôrpriser bidrar til at Mowi venter lavere produksjonskostnader i 2026.

Styret har vedtatt et utbytte på 1,50 kroner per aksje for tredje kvartal.

(©NTB)

Flere nyheter: