Historisk Broncos-comeback i NFL – aldri skjedd før
Denver Broncos lå under 0-19 i starten av siste periode, men vendte til 33-32-seier over New York Giants i et historisk comeback i NFL søndag.
Sport: Aldri har et lag scoret så mange poeng i siste periode etter å ha vært poengløs i de tre første, og quarterback Bo Nix ble den første spiller noensinne som har løpt inn to touchdown og kastet to touchdownpasninger i en periode.
Giants ledet fortsatt 26-8 med seks minutter igjen. Lag som har ligget under med 18 poeng eller mer så sent i en kamp hadde tapt 1602 ganger på rad, men Broncos brøt den rekken.
Anført av Nix, som i siste periode hadde 174 pasningsyards og løp med ballen ytterligere 46 yards, tok Broncos ledelse 30-26 med 1.51 minutt igjen, men dramaet var langt fra over med det.
Giants-quarterback Jaxson Dart førte sitt lag over banen til et touchdown som ga 32-30-ledelse, men ekstrapoenget ble misset, og det åpnet døra for at Nix med bare 37 sekunder igjen på klokka kunne regissere et siste angrep som førte til et avgjørende trepoengspark fra Wil Lutz fra 39 yards to sekunder før slutt.
Seieren betyr at Broncos leder sin avdeling med fem seire og to tap.
(©NTB)