Abid Raja tar over plassen til Guri Melby i utenrikskomiteen
Guri Melby gir fra seg plassen i utenrikskomiteen på Stortinget fordi hun skal sitte i utdannings- og forskningskomiteen. Abid Raja tar over.
Politikk: – Vi lever i en mer urolig verden, og utenrikskomiteen kommer derfor til å bli viktig for Norge og Venstre de neste åra, skriver Venstres Abid Raja i til Altinget.
– Jeg har lenge vært engasjert i internasjonale spørsmål, blant annet menneskerettigheter, religionsfrihet og bistand, og ser fram til å jobbe mye mer med dette og andre saker i komiteen de neste fire åra, sier han.
Han forklarer at han kommer til å samarbeide med Melby om utenrikspolitikk gjennom at hun representerer Venstre i Den utvidede utenriks- og forsvarskomiteen.
Raja skal fortsette i finanskomiteen. Han opplyser at det er mulig å sitte i en komité i tillegg til finanskomiteen, og at det ble naturlig for Venstre at han tar over plassen til Melby i utenriks- og forsvarskomiteen.
(©NTB)