Mer stadiontrøbbel for Barcelona
Barcelonas retur til Camp Nou er utsatt igjen. Stadion blir ikke klar i tide til Champions League-kampen mot Olympiakos 21. oktober.
Sport: Klubben opplyser at den hadde håpet å få tillatelse fra bystyret til å spille den tredje mesterligakampen for sesongen i sin storstue, men den må spilles på olympiastadion i byen.
Onsdag ble det 1-2-tap for PSG på den samme arenaen.
Oppgraderingen av Camp Nou har tatt mye lengre tid enn planlagt. Arbeidene begynte sommeren 2023, og planen var å spille der igjen fra november 2024, i forbindelse med klubbens 125-årsjubileum. Slik skulle det ikke gå.
Byens brannvesen har opplyst at evakueringsrutene er blant det som fortsatt ikke er godkjent.
De tre første kampene i La Liga spilte Barcelona på bortebane. Deretter møtte katalanerne Valencia og Getafe på arenaen ved navn Johan Cruyff ved siden av treningsanlegget.
Nye Camp Nou skal ha plass til 105.000 tilskuere. Oppgraderingen er beregnet å koste halvannen milliard euro (17,5 milliarder kroner).
(©NTB)