Menu
Jannik Sinner gjorde det igjen. Foto: Adam Hunger / AP / NTB.

Ustoppelige Sinner stormet til semifinalen i US Open: – En fantastisk prestasjon

Magikeren Jannik Sinner var overlegen mot sin italienske landsmann Lorenzo Musetti og tok seg elegant til semifinalen i Grand Slam-turneringen US Open i tennis.

Av NTB | 04.09.2025 06:51:49

Sport: Sinner vant 3-0 i strake sett og vant med sifrene 6-1, 6-4, 6-2.

Verdenseneren brukte akkurat to timer på leken mot nummer ti på verdensrankingen. 24-åringen fra Italia har vunnet de siste 26 kampene på hard Court.

– Det var en god kamp. Veldig solid. En fantastisk prestasjon. Jeg startet kampen veldig bra, sa Sinner.

– Det nærmer seg midnatt. Takk for at dere ble, sa Sinner til publikum etter senkampen i New York.

Sinner var full av lovord om landsmannen.

– Vi kjenner åpenbart hverandre godt. Det er mange italienere med her, men akkurat når vi spiller så legger vi til side vennskapet. Når vi hilser etter kampen er alt bra igjen. Jeg er sikker på at det satt mange og så på hjemme i Italia, sa Sinner etter sin siste oppvisning.

Sinner er regjerende US Open mester og er kanskje den største favoritten til å vinne igjen. I semifinalen skal Sinner opp mot Canadas Felix Auger-Aliassime. Sistnevnte er nummer 27 på verdensrankingen.

Jannik Sinner er på jakt etter sin tredje Grand Slam-seier for året. Han vant Australian Open og var også bestemann i Wimbledon-turneringen i London.

I Roland-Garros ble det tap for Carlos Alcaraz. Spanjolen Alcaraz skal opp mot Novak Djokovic i den andre semifinalen.

(©NTB)