Mann i 40-årene funnet død på Dokka – mann i 50-årene pågrepet
En mann i 40-årene er død etter en voldshendelse på Dokka i Innlandet onsdag kveld. En mann i 50-årene er pågrepet i saken.
Kriminalitet og rettsvesen: Avdøde og siktede kjente hverandre, men politiet kan per nå ikke si noe nærmere om relasjonen mellom de to, heter det i en pressemelding torsdag.
Hva mannen i 50-årene er siktet for, står ikke i pressemeldingen.
Natt til torsdag opplyser politiet at saken etterforskes som drap, og at de pårørende er varslet.
Politiet ble varslet om saken klokka 22.52 onsdag.
– Mannskap fra ambulanse og luftambulanse iverksatte livreddende behandling, men mannen var påført så store skader at livet ikke kunne reddes, skriver politiet.
Politiet har startet kriminaltekniske undersøkelser og gjennomført innledende avhør av personer som kan ha opplysninger om hva som har skjedd.
Foreløpig vil politiet ikke fortelle hva disse har forklart, ei heller hvilke beslag som er gjort – og de begrunner det med at dette så tidlig i etterforskningen kan påvirke vitner.
Den siktede sitter i arrest, og politiet vil i løpet av torsdag eller fredag ta stilling til spørsmålet om varetektsfengsling. Han får oppnevnt forsvarer torsdag.
Den døde skal obduseres.