Menu
En syklist ble alvorlig skadet i en kollisjon med en hund på sykkelveien på Disen i Oslo. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB

Politiet vil henlegge sykkelulykken på Disen i Oslo

Politiet ønsker å henlegge ulykken der en syklist fikk alvorlige hodeskader i en ulykke på Disen i Oslo nylig.

Av NTB | 05.05.2025 16:13:40

Ulykker og naturkatastrofer: – Vi avventer påtalejurist for endelig vurdering. Politiet ser på dette som et uhell og at saken skal avgjøres på bevisets stilling, skriver etterforskningsleder Camilla Wilson i en epost til Nordre Aker Budstikke.

En mann i 50-årene pådro seg alvorlige hodeskader da en hund kom inn i sykkelfeltet langs gangveien gjennom friområdet mellom Årvoll og Muselunden i Oslo. Ulykken skjedde for halvannen uke siden.

Wilson sier at politiet har gjennomført flere avhør. To personer har hatt status som mistenkt i saken. De er ikke lenger mistenkt.

(©NTB)

Flere nyheter: