Mulig LO-lederkandidat: – Hyggelig når andre i LO-familien nevner mitt navn
Leder i Frobundet Styrke, Frode Alfheim, trekkes fram som en mulig kandidat til å bli ny LO-leder. – Hyggelig, sier han selv.
Arbeidsliv: – Det er jo hyggelig når andre i LO-familien nevner mitt navn i den sammenheng. Men jeg sitter selv i valgkomiteen, og vi har blitt enige om full radiotaushet i den saken nå, sier Frode Alfheim til Stavanger Aftenblad.
Onsdag ble det klart at Jørn Eggum trekker seg som kandidat til å bli ny LO-leder. EL og IT Forbundets leder Geir Ove Kulseth trakk senere onsdag overfor NRK fram Alfheim som en god kandidat.
LOs tredje største forbund, Handel og Kontor, peker også på Alfheim som ny LO-leder, fikk NTB opplyst fra sentrale kilder i forbundet onsdag.
Alfheim vil ikke bekrefte til Aftenbladet at han stiller som kandidat under LO-kongressen som holdes i neste uke.
– Jeg er foreslått som kandidat. Det er noe annet, sier Alfheim.
(©NTB)