Menu
LO-leder Peggy Hessen Følsvik kommenterer striden mellom Arbeiderpartiet og Senterpartiet i et intervju med Klassekampen. Foto: Jonas Been Henriksen / NTB

LO-lederen roser Støres håndtering av striden med Sp

LO-leder Peggy Hessen Følsvik mener at det utelukkende er Senterpartiets skyld at det ble brudd i regjeringen. Hun mener statsministeren vært stødig.

Av NTB | 03.02.2025 02:11:38

Arbeidsliv: – Jeg synes han har fram stått veldig trygg og stødig, sier Følsvik om statsminister Jonas Gahr Støres håndtering i et intervju med Klassekampen.

Denne uken går Senterpartiet ut av regjeringen. Regjeringspartiene klarte ikke å bli enige om innføringen av tre EU-direktiver, og dermed valgte Senterpartiet å takke for seg.

– Vi skulle gjerne hatt med Sp videre. Det har blitt lagt fram veldig mye god politikk i denne regjeringsperioden. Ap strakte seg langt for å holde regjeringen samlet, men Sp valgte likevel å gå ut. Det synes jeg er synd, sier Følsvik.

Følsvik skal etter alt å dømme lede valgkomiteen i Arbeiderpartiet, som skal peke ut kandidater til å lede partiet de neste fire årene i forkant av landsmøtet i april.

LO-lederen vil ikke si om Sps exit gjør det mer eller mindre sannsynlig at hun vil foreslå at Støre fortsetter som statsminister og partileder.

– Det vil jeg ikke spekulere i. Først skal jeg velges til å lede valgkomiteen. Så skal vi lytte til innspill og sette sammen et godt lag for å vinne valget til høsten, sier Følsvik til Klassekampen.

(©NTB)

Flere nyheter: