Menu
Rundt 180 mennesker har mistet livet i monsunregnet i Pakistan siden 26. juni. Siste døgn melder myndighetene og 54 dødsfall relatert til det kraftige regnet. Foto: Anjum Naveed / AP / NTB

54 omkom i monsunregn i Pakistan siste døgn

Det siste døgnet har minst 54 personer omkommet i det kraftige monsunregnet i den pakistanske provinsen Punjab.

Av NTB | 17.07.2025 11:44:12

Ulykker og naturkatastrofer: Rundt 180 mennesker har mistet livet, inkludert 70 barn, og omtrent 500 har blitt skadet siden monsunen startet 26. juni.

– I løpet av de siste 24 timene er 54 mennesker omkommet og 227 skadet over hele Pakistan, med flertallet av dødsfallene rapportert fra Punjab, sa en talskvinne for den nasjonale katastrofemyndigheten NDMA torsdag.

Det er varslet mer kraftig nedbør i det sørasiatiske landet i tiden som kommer. Meteorologene har advart om at kraftig regn i juli og august kan føre til styrtflod og oversvømmelser.

Punjab er Pakistans største provins og grenser til India. Millioner av Punjabs innbyggere bor i landsbyer og er tilknyttet jordbruket.

Myndighetene i Rawalpindi erklærte offentlig fridag torsdag for å holde folk hjemme, mens det nasjonale meteorologiske instituttet advarer om at det kraftig regnværet vil fortsette til fredag.

(©NTB)

Flere nyheter: