Menu
Nigerias president Bola Tinubu fotografert i september i fjor. Arkivfoto: Greg Baker / AP / NTB

38 bortførte kirkegjengere har blitt reddet, sier Nigerias president

Alle de 38 kirkegjengerne som ble bortført under et angrep i Eruku i Nigeria forrige uke, har blitt reddet, ifølge Nigerias president Bola Tinubu.

Av NTB | 23.11.2025 19:09:33

Kriminalitet og rettsvesen: – Takket være innsatsen til sikkerhetsstyrkene våre de siste dagene, har alle de 38 kirkegjengerne som ble bortført i Eruku i Kawara-delstaten, blitt reddet, skriver Tinubu på X.

Han viser til angrepet mot en kirke under en gudstjeneste i forrige uke, der to personer ble drept. Angrepet ble filmet og videoen ble lagt ut på internett.

Tinubu oppgir ikke detaljer om hvem som sto bak angrepet eller omstendighetene rundt redningen av de bortførte.

Tidligere søndag ble det også meldt at 50 av de over 300 skolebarna som ble bortført fra en katolsk skole i Nigeria fredag, har greid å rømme.

(©NTB)

Flere nyheter: