Connect with us

Lokalt

Næringslivstopp siktet for snikfilming under Arendalsuka

Published

on

Arendalsuka, der politikere, journalister og næringslivsfolk møtes, arrangeres hvert år i uke 33. Foto: Heiko Junge / NTB

En næringslivsleder er siktet er siktet for seksuelt krenkende atferd under Arendalsuka etter at han skal ha satt opp et skjult kamera på badet i leiligheten han delte med flere andre.

Kriminalitet og rettsvesen: Ifølge de fornærmede var kameraet montert inne i en mobil høyttaler, som tilhører mannen, melder NRK. Den siktede mannen delte leilighet med en politiker, to kolleger og en journalist under Arendalsuka i år.– Han er innstilt på å samarbeide med politiet for å kunne avklare alle aspekter i saken, herunder legge alle kortene på bordet og erkjenne de faktiske forhold, skriver mannens forsvarer, advokat Alexander Nyheim Jenssen i en uttalelse til NRK.
Han legger til at klienten først og fremst er svært lei seg og skamfull over saken og at vedkommende ønsker å bidra til en rask, ryddig og rettferdig avklaring i rettssystemet av hensyn til dem som er berørt.
– Han føler stor medfølelse overfor dem som er berørt, og ønsker selvsagt saken ugjort. Min klient er sykmeldt og går for tiden til behandling, sier han.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige