Menu
Lamine Yamal skjønner ikke sammenligningen med Lionel Messi. Foto: Jose Breton / AP Photo / NTB.

Lamine Yamal om Messi-sammenligningen: – Gir ikke mening

Barcelona-stjernen Lamine Yamal (17) fokuserer på å være seg selv og sammenligninger seg ikke med Lionel Messi.

Av NTB | 29.04.2025 22:21:49

Sport: Den 17 år gamle superstjernen har blitt en nøkkelspiller på høyrekanten, der Barcelonas mestscorende spiller gjennom tidene, Messi, opererte i mange år. Begge spillerne kommer fra klubbens ungdomsakademi La Masia.

Barcelona nådde sist Champions League-finale med Messi på høyrekanten i 2015, og Yamal håper å lede den katalanske storklubben tilbake dit denne sesongen.

– Jeg sammenligner meg ikke med ham, fordi jeg ikke sammenligner meg med noen – og aller minst med Messi, sa Yamal tirsdag.

– Vi fokuserer på å forbedre oss hver dag, og på å bli bedre neste dag. Og jeg synes at sammenligningen ikke gir mening. Jeg skal nyte å være meg selv, fortsatte han.

Yamal kom også med noen hyggelige ord om den argentinske angriperen.

– Jeg beundrer ham selvfølgelig, som historiens beste spiller, men jeg sammenligner meg ikke med ham, gjentok han.

Hvis Yamal spiller mot Inter på onsdag, vil det være hans 100. opptreden for Barcelona i alle turneringer.

– Jeg er veldig spent, det er min første (europeiske) semifinale, sa Yamal og poengterte at han ikke var nervøs før kampen.

(©NTB)

Flere nyheter: