Connect with us

NTB

Kristersson skal møte borgerlige partiledere i kveld

Sveriges statsminister Ulf Kristersson møter lederne for de andre borgerlige partiene i kveld for å diskutere veien videre etter søndagens svært jevne valg. Sveriges statsminister Ulf Kristersson møter lederne for de andre borgerlige partiene i kveld for å diskutere veien videre etter søndagens svært jevne valg.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Ulf Kristersson forsøkte å se avslappet ut mens han forlot statsministerboligen Sagerska huset mandag. Foto: Claudio Bresciani/TT via AP/NTB

Sveriges statsminister Ulf Kristersson møter lederne for de andre borgerlige partiene i kveld for å diskutere veien videre etter søndagens svært jevne valg.

Utenriks: – Jeg lover at vi skal sees i kveld, og jeg lover at vi skal sende dere et fint bilde så dere kan se hva vi spiser, spøker Kristersson til pressen ifølge SVT.

Valgresultatet i Sverige gir foreløpig et flertall til den rødgrønne siden, men Kristersson har ingen planer om å gå av – både fordi det fortsatt er flere hundre tusen sent innkomne stemmer igjen å telle, og fordi det ikke er noen åpenbar regjeringskonstellasjon i dag.

– Om alle partienes røde linjer blir stående, så får ikke Sverige regjering overhodet, konstaterer Kristersson.

For Socialdemokraternas del sitter flere topper i møte med partileder Magdalena Andersson, og partisekretær Tobias Baudin bekrefter at han har hatt sms-kontakt med kollegaer på den rødgrønne siden.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige