NTB
Helstrups Malmö forsterker med norsk midtstopper
Stian Gregersen er klar for Gaute Helstrups Malmö. Den tidligere Molde-stopperen kommer på overgang fra Atlanta United i MLS. Stian Gregersen er klar for Gaute Helstrups Malmö. Den tidligere Molde-stopperen kommer på overgang fra Atlanta United i MLS.
Stian Gregersen er klar for Gaute Helstrups Malmö. Den tidligere Molde-stopperen kommer på overgang fra Atlanta United i MLS.
Sport: Malmö bekrefter signeringen av midtstopperen på eget nettsted.
Gregersen er hentet på en treårsavtale for å forsterke et forsvar som har vært gjenstand for kritikk den siste tiden, spesielt etter helgens 0-3-tap for Djurgården.
Helstrup måtte svare for seg etter tapet da han ble stilt til veggs av Aftonbladet.
– Vi er klar over at det er en ganske krevende spillestil, særlig når den ikke er helt innarbeidet. Men den fungerer veldig bra hvis vi leser situasjonene samtidig og på riktig måte, sa Helstrup om forsvarsspillet.
Gregersen kommer inn for å få bukt med problemene. Midtstopperen med 11 landskamper for Norge kombinerer sine 191 centimeter med høy toppfart.
Malmö ligger på 7.-plass i Allsvenskan, 16 poeng bak serieleder Sirius. På åtte seriekamper under Helstrup har laget vunnet fire og tapt tre.
(©NTB)
