Connect with us

Lokalt

En mistenkt pågrepet etter voldshendelse på Karmøy

Published

on

Politistasjonen i Bergen. Illustrasjonsfoto: Marit Hommedal / NTB scanpix

En av de to mistenkte etter den alvorlige voldshendelsen på Karmøy natt til fredag er i kveld pågrepet i Bergen. Politiet jakter fortsatt den andre mistenkte.

Karmøy/Bergen: En av de to mistenkte etter den alvorlige voldshendelsen på Karmøy natt til fredag er pågrepet i Bergen lørdag kveld.

Pågripelsen skjedde etter at politiet kom i kontakt med den mistenkte per telefon og avtalte at personen skulle melde seg på politistasjonen i Bergen sentrum. Det skriver Haugesunds avis.

Vedkommende skal transporteres til Haugesund i morgen, søndag.

Søket etter den andre mistenkte fortsetter med full styrke. Politiet oppfordrer vedkommende til å melde seg snarest mulig, da det er utstedt en formell pågripelsesordre mot personen.

Annonse

Av hensyn til videre etterforskning ønsker politiet ikke å si noe mer om de involverte eller om selve hendelsesforløpet på nåværende tidspunkt.

Politiet ber folk som har tips i saken om å kontakte dem på telefon 02800.

Tomas vært en sentral skikkelse i norsk radio siden 1989. Med en solid bakgrunn fra både nasjonal og lokal radio, har han bred erfaring innen nyhetsformidling og journalistikk. Siden 2010 har Tomas vært en fast stemme i Radio Haugaland, hvor han daglig holder lytterne oppdatert på de siste lokale nyhetene om ettermiddag på Radio Haugaland.

Live
Neste
Spilles
Forrige