NTB
Anne Holt gir seg med Facebook
Forfatter Anne Holt forlater plattformen etter det hun beskriver som økende hets og polarisering, særlig under Pride nå i juni. Forfatter Anne Holt forlater plattformen etter det hun beskriver som økende hets og polarisering, særlig under Pride nå i juni.

Forfatter Anne Holt forlater plattformen etter det hun beskriver som økende hets og polarisering, særlig under Pride nå i juni.
Innenriks: – Facebook er virkelig et svært utrivelig sted i juni. Skjellsordene hagler ikke bare fra begge kanter i Pride-debatten, men overalt fra, skriver Holt i innlegget.
Videre mener hun at vranglesing og spekulasjoner i andres motiver er mer regelen enn unntaket.
– Sett hen til hvordan jeg føler meg for tiden, tør jeg ikke tenke på hvordan den fjortenåringen som ennå ikke har våget å fortelle noen at hun føler seg bortkommen i egen kropp, har det.
Forfatteren takker samtidig for gode samtaler og meningsutvekslinger gjennom årene, men understreker at hun ikke lenger orker å lese stygge kommentarer om andre eller om seg selv.
(©NTB)