Ung mann arrestert etter å ha sovet ut rusen i Haugesund
En ung mann ble natt til lørdag innbrakt til arrest i Haugesund etter å ha sovet ut rusen. Politiet vurderte situasjonen som nødvendig for hans sikkerhet.
Av admin | 11.01.2026 01:15:51
Ro og orden: Hendelsen fant sted i Sørhaug-området. Politiet ble tilkalt etter bekymringer for mannens tilstand.
Da de ankom stedet, ble det klart at han trengte hjelp. Mannen ble derfor innbrakt for å sove ut rusen i trygge omgivelser.
Politiet understreker at slike tiltak er viktige for å ivareta både den enkelte og offentlig sikkerhet. Ingen andre personer ble involvert i hendelsen.
Mannen ble løslatt senere på natten etter å ha fått nødvendig tilsyn. Politiet oppfordrer til ansvarlig bruk av rusmidler for å unngå lignende situasjoner i fremtiden.





