Connect with us

Lokalt

Vold, kniv og redd beboer i nattens politilogg

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
FOTO: Daniel DeNiazi

Politiet på Haugalandet hadde flere ulike oppdrag natt til lørdag. To personer ble slått i Ølen, en mann i Haugesund ble tatt med kniv, og i Kopervik meldte en redd beboer om en mann som hamret på boligen.

Politilogg: Natt til lørdag 17. oktober bød på både alvorlige voldshendelser og et mer uvanlig hjelpeoppdrag for politiet.

To personer slått i Ølen

Like før klokken 01 fikk politiet melding om en voldshendelse på en privatadresse i Ølen i Vindafjord.

En kvinne skal ha blitt slått, og det viste seg senere at totalt to personer var blitt utsatt for vold av en mann som hadde forlatt boligen før politiet kom fram.

Begge de fornærmede ble kjørt til legevakten i Haugesund for videre oppfølging. Politiet tok forklaringer fra de involverte og har opprettet sak.

Annonse

Truende mann hadde kniv

Omtrent samtidig rykket politiet ut til et spisested i Haugesund etter melding om en mann i 20-årene som hadde opptrådt truende overfor en gjest.

Da patruljen tok kontakt med mannen, fant politiet en kniv på ham. Det er opprettet sak, og mannen ble bortvist fra Haugesund sentrum i to døgn.

Politiet hjalp mann inn til hunden

Ved 02-tiden fikk politiet et oppdrag av den mer uvanlige sorten i Haugesund.

En mann hadde låst seg ute av boligen sin, mens hunden hans befant seg på innsiden. Det var ikke mulig å få tak i låsesmed midt på natten, og politiet dro derfor til stedet og hjalp mannen med å komme seg inn.

Hamret på bolig i Kopervik

Litt etter klokken 04 fikk politiet melding fra en beboer i Kopervik som var redd etter at en mann hadde stått og hamret på boligen.

Annonse

Mannen skal også ha lusket rundt ved garasjen. Politiet rykket ut, men mannen hadde forlatt stedet før patruljen kom fram.

Live
Neste
Spilles
Forrige