Connect with us

NTB

Toronto-politi slo til: Beslagla falske VM-effekter verdt mange millioner

To menn er siktet for å ha oppdrevet falske drakter og andre VM-effekter i Canada. Beslaget hadde en verdi på 23 millioner kroner. To menn er siktet for å ha oppdrevet falske drakter og andre VM-effekter i Canada. Beslaget hadde en verdi på 23 millioner kroner.

Publisert

den

To falske VM-trofeer ble beslaglagt av politiet i Toronto. Det ekte trofeet er på bildet. Foto: Arlyn McAdorey / The Canadian Press via AP / NTB

To menn er siktet for å ha oppdrevet falske drakter og andre VM-effekter i Canada. Beslaget hadde en verdi på 23 millioner kroner.

Sport: Politiet i Toronto opplyser ifølge Reuters at beslaget er det største i Canadas historie hva gjelder falske supportereffekter.

Det var i Ontario-byen Mississauga at politiet tok seg inn i et varehus og oppdaget over 16.000 falske drakter og flagg. De hevdet å være 0ffisielle effekter både fra Fifa, Nike, Adidas og Puma. Også to falske VM-trofeer ble funnet.

Politiet slo til etter å ha fått et tips at noen solgte falske effekter til utsalgssteder. De bekrefter også at to personer er pågrepet og siktet for lovbruddet.

Toronto er en av arrangørbyene i VM og venter over 300.000 besøkende under mesterskapet.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige