NTB
To Norwegian-fly landet i Stockholm etter å ha fått trøbbel i luften samtidig
To fly fra Norwegian, det ene på vei fra Helsingfors til London, det andre fra Stockholm til Malaga, fikk begge teknisk trøbbel og landet på Arlanda. To fly fra Norwegian, det ene på vei fra Helsingfors til London, det andre fra Stockholm til Malaga, fikk begge teknisk trøbbel og landet på Arlanda.

To fly fra Norwegian, det ene på vei fra Helsingfors til London, det andre fra Stockholm til Malaga, fikk begge teknisk trøbbel og landet på Arlanda.
Utenriks: – Begge fikk mindre tekniske problemer, sier Catharina Solli i Norwegian til NTB.
Hun understreker at flyene mandag morgen valgte å fly til Arlanda flyplass av praktiske årsaker – Norwegian har nemlig ikke teknisk base verken i London eller i Malaga.
Det var Aftonbladet som omtalte saken først.
Men på Arlanda har Norwegian både teknikere og ekstra fly stående, sier Solli. Derfor ble forsinkelsen for de rammede passasjerene ikke veldig lang.
– Ble flyene rammet av samme tekniske feil?
– Nei. Det er helt tilfeldig, ingen sammenheng og vidt forskjellige årsaker. Det er ikke noe dramatisk, understreker Solli.
Det ene flyet var et Boeing 737 og det andre et Boeing 737 Max, men Solli påpeker at Norwegian bare opererer disse flytypene.
