Lokalt
Tidligere Bokn-rådmann blir ny samhandlingssjef i Helse Fonna

Ingeborg Skjølingstad er ansatt som ny samhandlingssjef i Helse Fonna. Den tidligere kommunedirektøren i Bokn tiltrer stillingen 1. oktober.
Helse: Skjølingstad overtar etter Reidun Rasmussen Mjør, som går av med pensjon i august. Hun har de siste seks årene vært kommunedirektør i Bokn kommune og er bosatt i Haugesund.
35 søkere til stillingen
Det var 35 søkere til stillingen som samhandlingssjef.
Administrerende direktør Anders Hovland i Helse Fonna sier han er svært fornøyd med at Skjølingstad har takket ja til jobben.
– Med sin erfaring både fra politikk og som kommunedirektør vil hun styrke det viktige arbeidet med å videreutvikle Helsefellesskapet og samhandlingen i regionen vår, sier Hovland.
Vil bygge tillit
Den nye samhandlingssjefen sier hun ser fram til å ta fatt på oppgavene.
– Jeg er opptatt av å bygge tillit, skape felles retning og få ulike aktører til å trekke i samme retning. Gode pasientforløp blir skapt når kommuner, helseforetak og andre samarbeidspartnere arbeider mot samme mål, sier Skjølingstad.
Skal styrke samarbeidet
Samhandlingssjefen er en del av den administrative ledelsen i Helse Fonna.
Stillingen skal bidra til et tettere samarbeid mellom helseforetaket og kommunene, slik at pasienter og brukere får et mer helhetlig helse- og omsorgstilbud i regionen.
