NTB
Sandefjord sikret norsk talent (18) fra Ajax
Daniel Skaarud vender tilbake til norsk fotball for spill med Sandefjord. 18-åringen ble solgt fra Lillestrøm til Ajax i 2024. Daniel Skaarud vender tilbake til norsk fotball for spill med Sandefjord. 18-åringen ble solgt fra Lillestrøm til Ajax i 2024.

Daniel Skaarud vender tilbake til norsk fotball for spill med Sandefjord. 18-åringen ble solgt fra Lillestrøm til Ajax i 2024.
Sport: – Vi er veldig glade for å ha Daniel på plass. Han er en spiller som tidlig fikk spilletid i Eliteserien, før han gikk til Ajax. Det gikk ikke helt som man hadde håpet i Nederland, men det er en spiller med god skolering i Ajax og som også har spilt u-landslagsfotball, sier Sandefjords sportssjef Matteus Bårdsen.
Skaarud ble i 2023 tidenes yngste LSK-spiller i Eliteserien da han debuterte mot Rosenborg.
18-åringen er midtbanespiller, men kan også bekle begge kantposisjonene. Han har signert en kontrakt som varer ut 2030.
– Når muligheten til å løse en overgang for Daniel var mulig, så var vi ganske raske på ballen. Han er en ung spiller som vi skal være tålmodige med og som skal få tid til å trives med fotballen igjen, sier Bårdsen.
Sandefjord ligger på 8.-plass etter elleve serierunder i Eliteserien. Neste kamp for klubben kommer 12. juli hjemme mot HamKam etter VM-pausen.
(©NTB)
