NTB
Oslo Høyres innstilling til kommunevalget er klar – Lae Solberg og Lindboe på topp
Nominasjonskomiteen la tirsdag fram innstillingen til Oslo Høyres liste foran kommunevalget neste høst. 63 kandidater er foreslått til nominasjonsmøtet i november. Nominasjonskomiteen la tirsdag fram innstillingen til Oslo Høyres liste foran kommunevalget neste høst. 63 kandidater er foreslått til nominasjonsmøtet i november.
Nominasjonskomiteen la tirsdag fram innstillingen til Oslo Høyres liste foran kommunevalget neste høst. 63 kandidater er foreslått til nominasjonsmøtet i november.
Innenriks: På listen over de ti øverste navnene – som antas å være sikre plasser for Høyre – var det allerede kjent at Eirik Lae Solberg og Anne Lindboe er nominert som henholdsvis byrådsleder- og ordførerkandidat.
I år har nominasjonskomiteen valgt å gå tilbake til ordningen med alfabetisk rekkefølge, som betyr at de åtte neste plassene ikke er rangert.
De ti øverste plassene:
Eirik Lae Solberg, Anne Lindboe, Merete Agerbak-Jensen, Elisabeth Hekneby, Mehmet Kaan Inan, Julie Remen Midtgarden, Hassan Nawaz, Thea Schjerven (dissens for Oscar Husebye), Ingeborg Tennes og Håvard Øvregård.
– Komiteen har lagt fram en innstilling med sterke kandidater med ulik bakgrunn, erfaring og kompetanse, som til sammen representerer bredden i Oslo Høyre, sier Stian Berger Røsland, leder av nominasjonskomiteen, i en pressemelding.
Totalt foreslås 63 kandidater til nominasjonsmøtet 16. november.
(©NTB)
