NTB
Nabokrangel i Asker eskalerte – politiet har kontroll på mistenkte
Politiet rykket ut til Klokkarstua i Asker i forbindelse med en konflikt mellom to naboer. Politiet har kontroll på en person som var truende. Politiet rykket ut til Klokkarstua i Asker i forbindelse med en konflikt mellom to naboer. Politiet har kontroll på en person som var truende.

Politiet rykket ut til Klokkarstua i Asker i forbindelse med en konflikt mellom to naboer. Politiet har kontroll på en person som var truende.
Innenriks: Rett før klokken 21 fikk politiet melding om en krangel mellom to naboer.
Etter å ha ankommet stedet ble politiet truet av en av partene. Situasjonen eskalerte såpass at politiet valgte å bruke pepperspray mot personen.
– Mistenkte tok seg inn i egen bolig og truet med å hente våpen for å ta politiet, skrev operasjonsleder Bjarne Pedersen i politiloggen torsdag kveld.
I en oppdatering fra politiet har personen avkreftet å ha tilgang til våpen og forklart at vedkommende ikke ønsker å skade politiet eller andre.
Like etter klokken 22 melder politiet at de har kontroll på personen.
(©NTB)