NTB
Kvinne funnet omkommet etter båtulykke i Sverige – datteren er fortsatt savnet
Kvinnen som var meldt savnet etter et båtforlis utenfor Tjörn i Sverige, ble torsdag morgen funnet omkommet. Datteren er fortsatt savnet, opplyser svensk politi. Kvinnen som var meldt savnet etter et båtforlis utenfor Tjörn i Sverige, ble torsdag morgen funnet omkommet. Datteren er fortsatt savnet, opplyser svensk politi.
Kvinnen som var meldt savnet etter et båtforlis utenfor Tjörn i Sverige, ble torsdag morgen funnet omkommet. Datteren er fortsatt savnet, opplyser svensk politi.
Utenriks: Kommersiell direktør i Arriva Shipping i Ølen Bjørn Ødegård bekreftet overfor Haugesunds Avis at «Misje Verde» går i frakt for dem, under en leieavtale med eier-rederiet.
– Søkeaksjonen etter det savnede barnet fortsetter, blant annet i samarbeid med Kystvakten, melder politiet.
Ifølge det svenske Sjöfartsverket kolliderte den forliste fritidsbåten trolig med det norske lasteskipet Misje Verde i 22-tiden tirsdag kveld.
Om bord i fritidsbåten var et par i 40-årene og de to barna deres. Faren og sønnen ble rask funnet i vannet, mens moren og datter ble meldt savnet.
Sahlgrenska-sykehuset opplyser til Aftonbladet at tilstanden til gutten som ble reddet er alvorlig, men stabil. Faren, som også ble alvorlig skadet, er avhørt av svensk politi, men det er ikke kjent hva han har fortalt.
Politiet har tatt beslag i Misje Verde som er undersøkt av kriminalteknikere.
Mannskapet er avhørt og har forklart at de ikke merket noen kollisjon. Ingen er pågrepet.
(©NTB)
