
Mohamed Elyounoussi klar for FC København
Mohamed Elyounoussi (28) blir FC Københavns neste overgangsscoop. Den norske landslagsspilleren kommer fra Premier League.
Sport: Eloynoussi spilte sist sesong i Southampton i Premier League, men forlot klubben etter at kontrakten gikk ut. Nå er han klar for dansk fotball, bekreftet FCK i sine mediekanaler torsdag.
Tidligere på dagen meldte avisen B.T. at en overgang var på trappene. De skrev samtidig at den norske landslagsvingen var på plass i Danmark.
Avisen omtaler overgangen som en «kjempebombe». Elyounoussi spilte 33 PL-kamper for Southampton sist sesong.
Elyounoussi startet karrieren i Sarpsborg 08 før han signerte for Molde i 2014. Deretter spilte han for Basel, Celtic og Southampton. 28-åringen hadde vært eid av Southampton siden 2018 da kontrakten utløp 1. juli.
Den danske fotballsesongen kom akkurat i gang. FCK er også inne i kvalifiseringen til mesterligaen, der de slo Breidablik 2-0 i første kamp i annen kvalikrunde.
(©NTB)