Connect with us

NTB

Mellom 83 og 89 ulv påvist i Norge så langt i vinter

Published

on

Det er påvist i underkant av 100 ulv i Norge så langt denne vinteren. Her fra Langedrag. Foto: Heiko Junge / NTB

Vinterens bestandsregistrering av ulv i Skandinavia pågår for fullt, og så langt er det påvist mellom 83 og 89 ulver i Norge og grenserevir mot Sverige.

Kuriosa og kjendiser: 18 av disse ulvene er registrert døde i denne perioden. Resultatene presenteres i en ny foreløpig statusrapport fra ulveovervåkinga, som Høgskolen i Innlandet har laget på oppdrag fra Rovdata.
Så langt i vinter er det dokumentert tre valpekull i helnorske revir og seks valpekull i grenserevir med ulvefamilier som har tilhold på begge sider av riksgrensen. Alle de tre ynglingene i helnorske revir har skjedd med fullstendig tilhold innenfor norsk ulvesone, i revirene: Mangen, Setten og Østmarka.
(©NTB)

Continue Reading
Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige