Connect with us

Lokalt

Må i retten etter nattlig klatring i 68 meter høyt teletårn

Publisert

den

FOTO: Google

En mann i 20-årene må møte i retten etter at han nektet å godta en bot på 15.000 kroner etter en klatretur i Teletårnet på Stord.

Teletårnet: Hendelsen skjedde natt til 31. juli 2025 da tre menn tok seg opp i det 68 meter høye tårnet i Leirvik sentrum på Telenor Towers Norway sitt område, melder Sunnhordland.

Klatringen ble oppdaget etter at folk så lys fra lommelykter i tårnet.

Brannmann måtte hente dem ned

Ifølge politiet var mennene lite samarbeidsvillige da de ble bedt om å komme ned. Til slutt måtte en brannmann sendes opp i tårnet for å få dem ned på bakken.

Politiet mener klatringen både var ulovlig inntrenging og et brudd på straffeloven om forstyrrelse av offentlig ro og orden, skriver avisa.

Annonse

To har godtatt bøter

De tre mennene fikk forelegg på 15.000 kroner hver etter hendelsen.

To av mennene har godtatt bøtene, mens mannen i 20-årene nekter straffskyld. Dermed kommer saken opp i Haugaland og Sunnhordland tingrett neste uke.

Mannen ønsker ikke å uttale seg om saken, ifølge Sunnhordland.

Live
Neste
Spilles
Forrige