NTB
Libanon: To drept i israelsk luftangrep
To mennesker er drept i et israelsk droneangrep mot et kjøretøy i Sør-Libanon, melder libanesiske statlige medier. To mennesker er drept i et israelsk droneangrep mot et kjøretøy i Sør-Libanon, melder libanesiske statlige medier.

To mennesker er drept i et israelsk droneangrep mot et kjøretøy i Sør-Libanon, melder libanesiske statlige medier.
Utenriks: Ifølge nyhetsbyrået NNA ble de to drept da en drone angrep kjøretøyet deres i nærheten av byen Kfar Rumman onsdag.
Det israelske militæret har opplyst at de angrep «to væpnede Hizbollah-terrorister i Ali al-Taher-området» i nærheten av byen Nabatieh. De to utgjorde angivelig en trussel, og militæret lover å «fortsette å handle for å fjerne umiddelbare trusler».
Også tirsdag ble to personer drept i et israelsk angrep i Sør-Libanon. Hizbollah anklaget med det Israel for å ha brutt våpenhvilen som de to partene inngikk forrige fredag, da over 80 mennesker ifølge helsemyndighetene ble drept i israelske angrep mot Libanon.
En stans i israelske angrep på Libanon er også en del av intensjonsavtalen om fred som USA og Iran inngikk i forrige uke. Israel har gjort det klart at de ikke vil avslutte okkupasjonen av Sør-Libanon.
Over 4000 mennesker er drept, blant dem 135 helsearbeidere, og 12.000 er såret i israelske angrep mot Libanon siden begynnelsen av mars, ifølge libanesiske helsemyndigheter.
(©NTB)
