Connect with us

Lokalt

Kvinne dømt til fengsel for omfattende bedragerier

Published

on

FOTO: E. Solberg / Radio Haugaland

Kvinnen fra Sunnhordland som var siktet for omfattende bedragerier er nå dømt til ni måneders ubetinget fengsel. Nå håper hun å sone deler av straffen med fotlenke.

Kriminalitet og rettsvesen: Kvinnen fra Sunnhordland som var siktet for omfattende bedragerier er nå dømt til ni måneders ubetinget fengsel.

For to uker siden møtte hun i retten tiltalt for flere tilfeller av bedrageri, der et ble ansett som grovt, skriver avisen Sunnhordland.

Kvinnen sier til avisen at hun har opplevd saken som tøff, men at hun tar sikte på å komme styrket gjennom på andre siden. – Jeg vil gjøre opp for meg, og bare komme i gang med soningen.

Forsvarer Gunnveig Breistein har sjekket om kvinnen kan gjennomføre soningen med fotlenke. – Jeg har sjekket dette i dag. Etter en har sonet to tredjedeler av straffen er det mulig å søke om prøveløslatelse. Når du har seks måneder igjen til prøveløslating åpnes det for å sone med fotlenke, sier Breistein til avisen.

Annonse

I tillegg til ubetinget fengsel ble kvinnen dømt til å betale 30.000 kroner til seks fornærmede.

Tomas vært en sentral skikkelse i norsk radio siden 1989. Med en solid bakgrunn fra både nasjonal og lokal radio, har han bred erfaring innen nyhetsformidling og journalistikk. Siden 2010 har Tomas vært en fast stemme i Radio Haugaland, hvor han daglig holder lytterne oppdatert på de siste lokale nyhetene om ettermiddag på Radio Haugaland.

Live
Neste
Spilles
Forrige